İstanbul Teknik Üniversitesi'nin 250. yıl dönümü kutlamaları kapsamında 20 Şubat 2024 tarihinde başlayan Fakülteler Arası Voleybol Turnuvası, 8 Mayıs 2024 tarihinde Merkez Spor Salonu'nda oynanan final karşılaşmaları ile sona erdi.
Heyecan dolu turnuvada, kadınlarda 11, erkeklerde ise 13 fakülteden oluşan toplam 24 takım mücadele etti.
Kıyasıya geçen maçların ardından, kadınlar kategorisinde Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi birincilik, İnşaat Fakültesi ikincilik ve Elektrik-Elektronik Fakültesi üçüncülük elde etti. Erkeklerde ise Maden Fakültesi zirveye yerleşirken, Fen Edebiyat Fakültesi ikinci ve Denizcilik Fakültesi üçüncü oldu.
Maden Fakültesi'nden Buğra Erdoğan, turnuvanın en skorer ve en değerli erkek oyuncusu seçildi. Kadınlarda ise en skorer oyuncu ödülü Elektrik-Elektronik Fakültesi'nden Lal İzem Özgür'e, en değerli oyuncu ödülü ise Tekstil Teknolojileri ve Tasarım Fakültesi'nden Güneş Azra Düvek'e verildi.
Turnuvanın final karşılaşmaları Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından görevlendirilen hakemlerden; Mehmet Ali Çiftçi, Can Dağlar Yurtsever, Mehmet Topal ve Mehmet Gül tarafından yönetildi. Dereceye giren takımlara ve sporculara kupa ve madalyaları törenle takdim edildi.
Törende Voleybol Öğrenci Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri, Üniversite Erkek Takım Başantrenörü, Turnuva Sorumlusu, Beden Eğitimi Bölümü Başkan Yardımcısı, Spor Hizmetleri Şube Müdürü, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı, Genel Sekreter Yardımcısı, Tekstil ve Teknolojiler ve Tasarımı Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şule Itır Satoğlu yer aldı.
Yoğun ilgi ve Fair-Play ruhuyla geçen turnuvada mücadele eden tüm öğrencilere teşekkür ederiz.
Beden Eğitimi Bölümü
![IMG_9964 IMG_9964](/images/librariesprovider71/default-album/ımg_9964.jpg?sfvrsn=0)
![IMG_9973 IMG_9973](/images/librariesprovider71/default-album/ımg_9973.jpg?sfvrsn=0)
![IMG_5211 IMG_5211](/images/librariesprovider71/default-album/ımg_5211.jpg?sfvrsn=0)
![IMG_8764 IMG_8764](/images/librariesprovider71/default-album/ımg_8764.jpg?sfvrsn=0)
![IMG_8777 IMG_8777](/images/librariesprovider71/default-album/ımg_8777.jpg?sfvrsn=0)
![IMG_9158 IMG_9158](/images/librariesprovider71/default-album/ımg_9158.jpg?sfvrsn=0)
![IMG_9539 IMG_9539](/images/librariesprovider71/default-album/ımg_9539.jpg?sfvrsn=0)
![IMG_9532 IMG_9532](/images/librariesprovider71/default-album/ımg_9532.jpg?sfvrsn=0)
![IMG_9929 IMG_9929](/images/librariesprovider71/default-album/ımg_9929.jpg?sfvrsn=0)
![IMG_9927 IMG_9927](/images/librariesprovider71/default-album/ımg_99272c7f694bceeb6433bf21ff0000f8c30d.jpg?sfvrsn=0)
![IMG_9591 IMG_9591](/images/librariesprovider71/default-album/ımg_9591.jpg?sfvrsn=0)
![IMG_9973 IMG_9973](/images/librariesprovider71/default-album/ımg_9973607f694bceeb6433bf21ff0000f8c30d.jpg?sfvrsn=0)
![IMG_9999 IMG_9999](/images/librariesprovider71/default-album/ımg_9999.jpg?sfvrsn=0)
![IMG_9979 IMG_9979](/images/librariesprovider71/default-album/ımg_9979.jpg?sfvrsn=0)
![IMG_9995 IMG_9995](/images/librariesprovider71/default-album/ımg_9995.jpg?sfvrsn=0)
![IMG_9599 IMG_9599](/images/librariesprovider71/default-album/ımg_9599.jpg?sfvrsn=0)