Haberler / Duyurular


İTÜ TENİS ERKEK TAKIMIMIZ İKİNCİLİK KUPASI KAZANDI

TÜSF tarafından düzenlenen İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Kampüsü'nün ev sahipliği yaptığı İstanbul Tenis Bölgesel Lig müsabakalarında Tenis Erkek Takımımız ikinciliği kazanmış ve Süper Lige yükselmiştir.

İTÜ Kadın Kürek Takımımız İkincilik Kupası Kazandı.

Ünilig Türkiye Kürek Şampiyonası'nı İTÜ Kürek Kadın Takımımız ikincilik ile tamamlamıştır.

İTÜ Tenis Kadın Takımımız SÜPERLİG İkincisi

Kadın Tenisçilerimiz Süper Lig'de 2.'lik kupasını almıştır. Takımımız bu başarısıyla Üniversitemizi Avrupa'da temsil etmeye hak kazanmıştır. Takımımızı ve antrenörümüzü yürekten kutluyoruz.

Fakülteler Futbol Turnuvası Sonuçlandı.

Fakülteler Futbol Turnuvası Final ve 3.-4. lük müsabakaları oynandı.

İTÜ Hentbol Takımımızdan Derece

İTÜ Hentbol Takımımız ligi üçüncülükle tamamladı.

İTÜ Kadın Voleybol Takımıza Gümüş Madalya

İTÜ Kadın Voleybol Takımımız, ligde İstanbul İkincisi olarak üniversitemizi Ünilig Finallerinde temsil etmeye hak kazandı.
Haber & Duyuruların Tümünü Görütüle

SPOR TESİSLERİ


İTÜ Spor Tesisleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Merkez Spor Salonu Voleybol ve Basketbol Etkinlikleri için tıklayınız.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu karşılaşmaları program ve sonuçları için tıklayınız.


Tesislerimizin Haftalık Programı için tıklayınız.
Sağlık için Spor Programları 

Eğitimler / Kurslar


HAKKIMIZDA


İTÜ BEB Beden Eğitimi Bölümü

İTÜ Beden Eğitimi Bölümü, 1982 yılında, 2547 sayılı yasa uyarınca (Madde 5/i, Madde 47/a), üniversite eğitim programlarına konulan zorunlu/seçmeli Beden Eğitimi derslerini yürütmek üzere kurulmuştur.  

1983–1984 Eğitim/Öğretim Yılı’nda İTÜ Beden Eğitimi Bölümü, bünyesinde 10 adet dersi ve bu dersleri yürütmek​le görevli 13 öğretim elemanı bulunan bir bölüm durumundadır. 1986–1987 dönemine gelindiğinde, bölüm kadrosundaki 17 öğretim elemanı 11 farklı derste, haftada toplam 342 saat derse girmekteydiler. 1991 yılı sonuna kadar devam eden bu süre zarfında Üniversite bünyesinde Beden Eğitimi dersi alan öğrenci sayısı güz döneminde ortalama 2000, bahar döneminde ise 4000’e ulaşmıştır. Beden Eğitimi Bölümü derslerine olan bu büyük ilgi sonucunda öğrencilerimiz, üniversite takımları ve spor kulüplerinde aktif spor yaparak Üniversitemize, üniversitelerarası şampiyonalarda Türkiye çapında dereceler kazandırmışlardır. 1988–1991 yılları arasında Üniversite Senatosu’nun almış olduğu karar doğrultusunda hem fakültesinde, hem de sportif şampiyonalarda derece alan başarılı öğrencilerimize sınavsız Yüksek Lisans olanağı tanınmıştır.